Czy można zamówić gram lub uncję złota lokacyjnego online?

Czy można zamówić gram lub uncję złota lokacyjnego online?

Szukasz korzystnej oferty sprzedaży złota? Świetnie trafiłeś! Skieruj się na https://goldbroker.pl/zloto-inwestycyjne/.

Polacy coraz częściej myślą o emeryturze i o przyszykowaniu się na potencjalną “czarną godzinę”. Dlatego na ogół dążą do tego, by regularnie odkładać nadwyżkę pieniędzy na koncie lub na lokacie w banku. Od jakiegoś czasu jednakże ten sposób jest mało korzystny – postępująca inflacja i niskie oprocentowanie lokat powodują, że oszczędności nie dają zysku, a właściwie to z czasem tracą siłę nabywczą. Nie zaskakuje więc to, że wzrasta zainteresowanie nowymi formami inwestycji, w tym także zakupem złota lokacyjnego.

Złoto inwestycyjne – płytki i monety bulionowe

Inwestowanie w kruszce opiera się na nabyciu ich w chwili, kiedy ich wartość na rynku jest niewysoka i ich odsprzedaży, jeżeli ta wartość wzrośnie. Ale należy mieć na uwadze, iż nie każdy produkt ze złota jest uważane za kruszec inwestycyjny, zatem przykładowo zbieranie biżuterii trudno nazwać lokatą w złocie. To, co jest złotem lokacyjnym jest dokładnie określone przez prawodawstwo w Polsce, w ustawie o podatku od towarów i usług. Zgodnie z aktualnej ustawy jest to przede wszystkim kruszec próby co najmniej 0.995 w płytkach lub sztabkach. Tymczasem monety bulionowe ze złota muszą sprostać innym warunkom, żeby zostały nazwane za złoto lokacyjne. Muszą mieć próbę 0.900 lub wyższą, być wybite nie dalej niż w 1800 r. i co najistotniejsze – muszą być uznawane jako środek płatniczy w kraju, który je wybił. Monety bulionowe nie są numizmatami, i nie uznaje się ich jako okazy kolekcjonerskie. Prawo określa jeszcze jeden typ złota inwestycyjnego, a mianowicie złoto reprezentowane przez papiery wartościowe.

Sprzedaż złota inwestycyjnego online – co oferują polscy sprzedawcy?

W ofercie krajowych sprzedawców złota inwestycyjnego bez przeszkód spotkać można popularne monety bulionowe z np. Austrii oraz Stanów Zjednoczonych Ameryki, jak i sztabki złota. Zakupy można dokonywać także online i nie jest to oferta tylko dla majętnych inwestorów. Ci z mniej zasobnym portfelem znajdą w internecie bardzo zróżnicowaną ofertę sprzedaży złota w pojedynczych sztabkach o wadze 5, 2, czy 1 g, jak i złotych bulionówek o wadze 1/2, 1/4 czy 1/10 uncji trojańskiej. Dostępne jest także złoto w tzw. „combibarach” umożliwiających odłamanie, a następnie zbycie pojedynczych płytek kruszcu.

Nasze dane adresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]