Czy srebro w sztabkach może być dobrą inwestycją?

Czy srebro w sztabkach może być dobrą inwestycją?

Zamów srebro w sztabkach.

Powszechnie wiadomo, że inwestycja w metale szlachetne jest trafną strategią lokowania pieniędzy, która z upływem lat przynosi wymierny zysk. Najpopularniejszym teraz kruszcem inwestycyjnym jest bezsprzecznie złoto, jakkolwiek w ostatnich latach srebro wróciło do łask coraz szerszego kręgu inwestorów, zarówno tych ze skromniejszym, jak i pokaźnym portfelem, i nie jest już postrzegane zaledwie jako metal przemysłowy.

Srebro w sztabkach – kruszec wykorzystywany w różnorodnych sektorach gospodarki

Srebro istnieje w złożach 17 razy częściej niż złoto, warto natomiast zaznaczyć, iż jego wartość w porównaniu do wartości złota nie odpowiada tej proporcji ilościowej i stale jest wyraźnie niższa. Kupno srebra jest jednak idealną propozycją dla inwestorów, którzy potrzebują zdywersyfikować swój portfel, a którzy nie mają środków pozwalających na zakup znacznych zasobów złota. Powinno się jednak mieć świadomość, że z powodu swoich cechy, srebro jest w szerokim zakresie używane w rozmaitych gałęziach przemysłu co sprawia, że jego wartość jest bardziej wrażliwa na kłopoty pojawiające się na rynku światowym. Można to notabene dostrzec analizując wykres jego wartości z minionych trzech dekad. Z tej także przyczyny inwestycja finansów w srebro obarczona jest wyższym prawdopodobieństwem niepowodzenia, dlatego polecana jest osobom rozeznanym w aktualnej i prognozowanej sytuacji na rynku metali szlachetnych. Niemniej jednak przewidywać, że popyt na srebro stale będzie wyglądał podobnie, a wraz z galopującym rozwojem elektroniki, fotowoltaiki i medycyny, w których srebro jest często wykorzystywane, jak również nieprzemijającej popularności biżuterii srebrnej, prawdopodobnie jego cena będzie systematycznie rosnąć.

Jakiej wagi sztabki srebra kupimy u dystrybutorów?

Na wzór złota, sztabki srebra odlewane jest w rozmaitych wagach, co upraszcza ukształtowanie portfela inwestycyjnego, pozwalającego odsprzedaż w razie potrzeb mniejszych lub większych jego ilości. Te najmniejsze, a tym samym również najbardziej „na kieszeń” przeciętnego Polaka, to sztabki o ciężarze 1 uncji trojańskiej oraz 100 g i 50 g. Rzecz jasna, jeżeli kupimy sztabkę o większym ciężarze, w rezultacie wydamy na srebro mniej, powinno się jednakże pamiętać, że nie da się podzielić sztabki i w przypadku konieczności jej sprzedaży musimy znaleźć kogoś, kto odkupi ją w całości. Z tej przyczyny jeśli sztabki srebra mają służyć również jako asekuracja finansowa na gorsze dni, należałoby rozważyć kupno sztabek o różnych ciężarach, żeby móc w przyszłości wymienić na gotówkę tylko tyle srebra, ile faktycznie musimy. Można także zainwestować w nieco droższy srebrny combibar, czyli złączone 1-gramowe sztabki srebra, które daje się dowolnie rozłamać. Wadą kupna srebra, czy to w monetach bulionowych czy w sztabkach jest fakt, iż – w odróżnieniu od złota – jego kupno oraz sprzedaż obciążone są VAT-em.

Nasze dane adresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]