Kredyt bez historii kredytowej dla klientów z pustym BIK-iem

Kredyt bez historii kredytowej dla klientów z pustym BIK-iem

Zaciąganie kredytów cieszy się obecnie wielką popularnością, ale nie wszyscy mają na to szansę. Istnieje olbrzymia liczba osób, które nie mogą zaciągnąć takiego zobowiązania, ponieważ nie posiadają zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć ten problem i jak go pokonać?

Kredyt bez zdolności kredytowej – kto jej nie ma?

Banki najczęściej mają własne warunki, na podstawie których zgadzają się przyznać kredyty albo odmawiają ich udzielenia. Można jednakże wymienić ogólne czynniki, wpływające na fakt posiadania bądź nie zdolności kredytowej. Przede wszystkim z odmową mogą spotkać się osoby, które posiadają już zaciągnięte zobowiązania. Na szczególne problemy powinni przygotować się ci, którzy nie brali dotąd ani jednego kredytu. Należą do tego grona przede wszystkim studiujący i kredytobiorcy, którzy na rynku pracy działają od niedawna i osiągają niewielkie zarobki czy też są zatrudnieni na tzw. „umowach śmieciowych”. Z faktem, że kredyt nie zostanie im udzielony, powinni liczyć się także emeryci. Rzecz jasna, kredytu nie otrzymają także osoby, które nie są w stanie wykazać faktu posiadania przez nie pracy zarobkowej, a także zatrudnione za granicą. Okoliczności te powodują, że teoretycznie nierealne jest uzyskanie kredytu w banku, przez co wiele osób zaciąga kredyty w firmach pożyczkowych. Nie warto tego robić, gdyż chwilówki i podobne pożyczki wiążą się z bardzo wysokimi prowizjami i opłatami.

Kredyt bez zdolności – czy można go otrzymać?

W przypadku braku zdolności kredytowej dobrze będzie skorzystać z porady pośrednika w ubieganiu się o kredyty bankowe. Poradzi on, które z banków posiadają mniej restrykcyjne warunki kredytowania i zechcą przyznać kredyt bez zdolności, czy też umożliwi zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. Najważniejsze jest jednak to, że pośrednik doradzi, jak zbudować zdolność kredytową, a jest na to wiele sposobów. Najmocniej na budowanie pozytywnej historii kredytowej wpływa terminowe regulowanie zobowiązań, dobrze będzie zatem zakupić coś na raty, a także korzystać z karty kredytowej oraz kredytu odnawialnego w banku, w którym chce się uzyskać kredyt. Znakomitym wyjściem jest również na przykład zaciągnięcie kredytu nie samemu, lecz wspólnie z drugą osobą. By to osiągnąć, można uczynić współkredytobiorcami rodziców bądź – w przypadku osób, które i tak planowały ślub – zawrzeć związek małżeński. Takich możliwych opcji, jakie podpowiedzieć może doświadczony pośrednik, jest bardzo dużo.