Rozwiązania dla biznesu – czym jest mass collect?

Czym jest mass collect?

Mass collect to usługa, która pozwala na szybką weryfikację przelewów na konto. Opisujemy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i jak ułatwia organizację dużym i małym firmom.

Mass collect – korzyści z nadania klientom niepowtarzalnych numerów rachunków

Funkcja mass collect jest praktycznie rzecz biorąc niezmiernie prosta. Polega na przydzieleniu wszystkim klientom niepowtarzalnego numeru rachunku, który staje się jednocześnie ich symbolem identyfikacyjnym. Takie podejście jest przydatne tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest duża ilość klientów, czyli np. w firmach telekomunikacyjnych, w szkołach prywatnych, jak również wszystkich działalnościach, gdzie wykorzystuje się systemy abonenckie (między innymi w siłowniach). Należności wpływające w systemie mass collect kierowane są na konkretny rachunek firmowy, jednak uprzednie przypisanie klientom unikatowych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaki sposób wybrali oni do wykonania wpłaty (standardowy przelew, przelew pocztowy albo przelew z karty). Zastosowanie mass collect wiąże się także z mniej czasochłonnym księgowaniem wpłat aniżeli w przypadku księgowania ręcznego, a przy tym wyeliminowaniem ewentualnych pomyłek, które mogą przytrafić się w trakcie tego procesu.

Mass collect również dla przedsiębiorstw rozliczających poniżej 100 faktur

Chociaż mass collect nie jest w tej chwili dostępne we wszystkich bankach (posiadają ją m.in. PM Bank i mBank) warto zastanowić się nad jego wykorzystaniem w przedsiębiorstwie, także takim, które miesięcznie rozlicza mniej niż 100 faktur. Wdrożenie mass collect łączy się wszak z kilkoma korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników, możliwość połączenia z systemem finansowo–księgowym (a zatem monitorowanie na bieżąco spływu należności) czy powiązanie z narzędziami Finance Automation. Taką autorską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na połączenie z systemem mass collect banku, ale posiada również opcję wysyłania notyfikacji o zbliżających się terminach płatności i windykacji, co po kilku miesiącach przekłada się na podniesienie terminowości u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]