Szukasz nowych opcji inwestycji? Rozważ złote monety bulionowe

Szukasz nowych opcji inwestycji? Rozważ złote monety bulionowe

Sprawdź, gdzie kupić złotą monetę, wejdź na goldbroker.pl/zlote-monety-bulionowe/.

Osoby zainteresowane inwestycją w złoto mogą robić to na sporo sposobów: nabywać akcje spółek działających na rynku kruszców lub kupować fundusze inwestycyjne lokujące zasoby w gałęzie gospodarki związane z tym metalem szlachetnym, czy też zbierać biżuterię inwestycyjną. Inną opcją jest nabycie złota inwestycyjnego, które sprzedawane jest nie tylko w formie sztabek, ale także monet bulionowych.

Złote monety bulionowe – emitowane celem lokowania w nich środków finansowych

Złote monety kojarzą się zazwyczaj z monetami kolekcjonerskimi, jednakże monety bulionowe, zwane też lokacyjnymi, czy to ze złota czy z pozostałych kruszców, odróżniają się od nich w wielu aspektach. Co najważniejsze monety bulionowe są emitowane celem lokowania w nich środków finansowych, z tego też powodu ich nakład w danym roku nie jest ograniczony ilościowo, a raczej wyznaczany przez zapotrzebowanie rynku. Złote monety bulionowe nie są wybijane w seriach tematycznych lub w nawiązaniu do pamiętnych wydarzeń, więc ich design wyjątkowo z rzadka podlega „odświeżeniu”. Z reguły złote monety bulionowe bite przez daną mennicę odróżniają się od siebie zaledwie rokiem emisji. Wypada zaznaczyć, iż wiele monet bulionowych, mimo traktowania ich jako środek płatniczy, nie ma swojego nominału ustalonego w walucie, a ich rzeczywistą wartość determinuje czystość i ciężar użytego do ich wybicia kruszcu. Walorem monet bulionowych jest to, że są znane w nawet odległych zakątkach świata, więc ich sprzedaż jest mniej obciążona ryzykiem straty aniżeli regionalnych monet kolekcjonerskich.

Dodatek miedzi wzmacnia złote monety bulionowe

Popularne wśród inwestorów złote monety bulionowe to te o wadze 1 oz, jednakże mennice wypuszczają dodatkowo monety o wadze 1/50 czy 1/2 uncji złota. Trzeba wiedzieć, że monety bulionowe bite są na ogół ze złota najwyższej próby, a więc .9999, ale przykładowo. Amerykański Gold Eagle bądź Krugerrand z Południowej Afryki bite są ze złota próby .9167. Gdy monety bulionowe mają w sobie domieszkę miedzi, ma to przeważnie na celu podniesienie twardości monety, a w konsekwencji redukcję ryzyka jej uszkodzenia. Monety bulionowe z domieszką innych metali są proporcjonalnie cięższe, a nominał, którym są znakowane powiadamia o ilości czystego kruszcu użytego do ich wybicia.

W ofercie krajowych brokerów złotych monet bulionowych zainteresowani ich zakupem inwestorzy bez problemu znajdą najpopularniejsze z nich, między innymi Liść Klonowy, Filharmoników Wiedeńskich czy wspomniane wyżej Krugerrandy.

Nasze dane adresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]