Zbieranie monet okolicznościowych może być dobrą inwestycją

Zbieranie monet okolicznościowych może być dobrą inwestycją

Szukasz monet okolicznościowych? Powinieneś odwiedzić ten adres.

Monety to nie tylko pieniądz, ale również obiekt westchnień kolekcjonerów ze wszystkich stron globu. Numizmatyka, będąca początkowo dyscypliną nauki analizującą monety, medale a później też papierowe banknoty, z biegiem czasu przekształciła się w poważane hobby. Liczni hobbyści traktują jednak kolekcjonowanie monet jako sposób na inwestycję finansów w mienie, mogące za kilkanaście lat przynieść niebagatelny zysk. Perfekcyjnie skorzystały z tego małe i duże mennice, rok w rok emitujące ogromne ilości wspaniałych złotych oraz srebrnych monet numizmatycznych.

Numizmat jako zyskowna lokata – złote i srebrne monety kolekcjonerskie

Motywów, dla których hobbiści gromadzą monety oraz banknoty może być mnóstwo. Jedni skupiają się na numizmatach emitowanych w związku z obchodami rocznicy znaczącego wydarzenia historycznego lub narodzin czy też śmierci uznanej osobistości ze świata polityki albo kultury. Inni fascynują się środkami płatniczymi, dlatego zbierają pieniądze rozmaitych krajów. Jeszcze inni poszukują monet, których design przedstawia sprecyzowany motyw, przykładowo związany z mitycznymi postaciami lub roślinami. Jest jednak grupa osób, która nie zbiera numizmatów emitowanych w sporych nakładach z niklu, miedzi oraz mosiądzu, a która skupia się na monetach kolekcjonerskich z kruszców szlachetnych, przeważnie ze złota i srebra. Oczywiście, tego rodzaju numizmaty już pierwszym dniu sprzedaży są po wielokroć droższe aniżeli typowe monety okolicznościowe, jakkolwiek wypada mieć świadomość, iż ich nabycie bywa świetną lokatą. Po upływie czasu cena srebrnych i złotych numizmatów może zauważalnie wzrosnąć, nie tylko z powodu limitowanej liczbę danego wzoru, ale również ze względu na realny wzrost ceny kruszcu, którego są one wykonane.

Srebrne oraz złoteolskie monety okolicznościowe

Pasjonatom skupiającym się w głównej mierze na numizmatach produkowanych w Polsce zapewne nie zabraknie ciekawych okazów do kolekcjonowania. Tylko w minionych parunastu latach Mennica Polska przygotowała takie numizmaty jak np. 100-lecie czynu zbrojnego Polonii amerykańskiej czy kolekcja Historia polskiej muzyki rozrywkowej z wizerunkami m.in. Jerzego Wasowskiego i Grzegorza Ciechowskiego. Gros monet numizmatów emitowanych w naszym kraju to srebrne numizmaty o nominale 10 złotych. Ich cena, zależnie od nakładu, rocznika emisji oraz wagi, mieści się w przedziale od 100 do nawet 300 złotych. Takie monety zamknięte są na ogół w kapslu lub umieszczone w holderze wraz z certyfikatem.

Nasze dane adresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]