Chcesz wynająć detektywa? Dowiedz się, jak może Ci pomóc

Chcesz wynająć detektywa? Dowiedz się, jak może Ci pomóc

Usługi detektywów są coraz popularniejsze. Postanawiamy o skorzystaniu z ich oferty nie tylko w przypadku problemów rodzinnych. Ich usługi bywają przydatne również dla pracodawców – pozwalają np. zweryfikować czy zatrudniony korzystający z L-4 faktycznie nie jest w stanie pracować albo czy informacje zawarte przez niego w podaniu o pracę są prawdziwe. Warto więc dowiedzieć się nieco na temat tego, jakie kwalifikacje winien mieć prywatny detektyw i w rozwiązaniu których problemów może być pomocny.

Prywatny detektyw – zawód tylko z licencją

Nie wszyscy mogą wykonywać pracę prywatnego detektywa. Żeby legalnie pracować w tym zawodzie, należy dysponować stosowną licencją, którą otrzymuje się po zaliczeniu państwowego egzaminu. Pamiętajmy jednak, iż osoby podchodzące do testu muszą również spełnić uprzednio wskazane wymagania. Najistotniejsze z nich to posiadanie obywatelstwa jednego z krajów wchodzących w skład UE, co najmniej średniego wykształcenia oraz świadectwa o nieposzlakowanej opinii uzyskanego od komendanta powiatowego lub miejskiego Policji. Wymogiem jest też bycie osobą niekaraną, a odnośnie byłych funkcjonariuszy służb mundurowych – brak zwolnienia dyscyplinarnego. Co istotne, osoby starające się o licencję prywatnego detektywa muszą mieć ukończone 21 lat.

W jakich przypadkach szukać pomocy detektywa?

Większość zleceń, realizowanych przez detektywów dotyczy wszelkiego rodzaju kwestii rodzinnych. Do agencji detektywistycznej możemy zgłosić się m.in. kiedy mamy podejrzenie, że nasz towarzysz życia nie jest wierny lub nie jesteśmy pewni, czy drugi rodzic naszego dziecka właściwie się nim opiekuje. Prywatny detektyw pomoże nam też określić rzeczywistą wysokość zarobków byłego małżonka, co okaże się bardzo przydatne w przypadku spraw o ustalenie wysokości alimentów.