Druk 3D na zamówienie. Kto i w jakich technologiach go wykona?

drukowanie 3D, druk 3D na zamówienie

Wydruki 3D są usługą skierowaną zarówno do osób fizycznych, jak i przedsiębiorstw. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest kierowana przede wszystkim do projektantów CAD, inżynierów, konstruktorów, pracowników działów badawczo-rozwojowych i technicznych, a także przedstawicieli wielu innych sektorów przemysłu. Każda osoba bądź firma, której potrzebny jest model koncepcyjny bądź prototyp wykonanego w technologii FDM, PolyJet, DMLS, oraz SLS,SLA, może zamówić tę usługę, jeśli nie posiada własnego urządzenia do druku 3D.

Wydruki 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – polski lider w branży profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – poza asortymentem świadczy też usługi, takie jak:
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D
Nie licząc przytoczonych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (stacjonarne oraz online – webinary). Na stronie dystrybutora znajdziemy też bazę wiedzy. Umieszczono tam zarówno artykuły od producentów urządzeń do druku 3D, jak i zredagowane przez ekspertów CadXpert. Firma CadXpert jest również pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

Druk 3D metodą SLA dla szybkiego tworzenia prototypów

Wydruk 3D metodą SLA to pierwsza, pionierska metoda wytwarzania prototypów. Ta technologia – nazywana też stereolitografią – polega na utwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy promieniem laserowym. Do kogo adresowana jest usługa drukowanie 3D w technologii SLA? Do firm lub osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To metoda, która umożliwia wyjątkową rozdzielczość druku i wydruk bardzo wąskich ścianek, gładkiej powierzchni, wyrazistych krawędzi oraz detali.

Technologia SLS – drukowanie 3D sproszkowanym poliamidem

Technologia wydruku 3D metodą SLS opiera się na podobnej zasadzie jak opisana powyżej metoda SLA. Także tutaj dodawane są następne powłoki materiału – w tym przypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są główne atuty tej techniki druku 3D? Technologia SLS ma największy potencjał produkcyjny. Technologia spiekania laserem proszku poliamidowego gwarantuje wyrazistość kształtu oraz odporność mechaniczną i chemiczną.

Wydruk 3D w technologii FDM – barwne filamenty

FDM to najpopularniejsza technologia drukowania 3D – za jej popularnością stoi bardzo dobra relacja jakości do ceny, jak również możliwość korzystania z materiałów w obszernej gamie barw. W toku druku metodą FDM prototyp pokrywa się stopniowo warstwami tworzywa termoplastycznego – przy czym można określić grubość warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim przy pomocy urządzeń profesjonalnych Stratasys oraz drukarek 3D MakerBot. Z tej technologii druku korzystają osoby, które potrzebują modeli koncepcyjnych bądź prototypów.

Nasze dane adresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]