Komunia dziecka – o czym powinno się pamiętać?

Komunia dziecka – o czym powinno się pamiętać?

Pełna oferta przyjęcia komunijnego w ogrodzie.

Przyjęcie komunijne jest dla pociechy identycznie oczekiwanym zdarzeniem, co sam ceremoniał przyjęcia sakramentu. Trudno się tym dziwić, bo to często pierwsza naprawdę duża impreza rodzinna, na której dziecko wie, że wszystko skupione jest tylko na nim. Dlatego też rodzice robią wszystko, żeby ten dzień utrwalił się na długo w jego wspomnieniach.

Lokal na komunię – szukaj natychmiast jak będzie ogłoszony dzień wydarzenia

Już przed etapem wysyłki zaproszeń na komunię rodzice powinni wybrać czy ugoszczą rodzinę we własnym mieszkaniu czy niezbędne będzie zarezerwowanie sali. Poczęstunek dla gości w mieszkaniu jest zwykle opcją wówczas, jeśli aranżujemy uroczysty obiad wyłącznie dla najbliższej kilkuosobowej rodziny, aczkolwiek to już nieczęste przypadki. Przyjęcia komunijne przekształciły się w ostatnich dekadach w duże eventy rodzinne, w których bierze udział niekiedy do kilkudziesięciu gości, wobec tego zwykle odbywają się w domach weselnych bądź restauracjach. Jeśli chcemy zarezerwować pojemną salę, trzeba rozpocząć poszukiwania lokalu, od razu jak będzie ogłoszona data komunii. W sezonie komunijnym znacznym problemem może okazać się również zatrudnienie wolnego dostawcy cateringu, zatem warto wybrać takie miejsce na organizację imprezy, które współpracuje z własnym, doświadczoną firmą cateringową, specjalizującą się w przygotowaniu menu na komunię. Kluczowe jest również to, aby lokal na komunię zlokalizowany był tak, by przejazd wszystkich uczestników przyjęcia z kościoła był komfortowy i szybki.

Organizacja przyjęcia komunijnego – nie zapomnij o zdjęciach na pamiątkę

Pomyśl o wynajęciu fotografa, który utrwali na zawsze ten dzień – zarówno ceremonię w kościele, jak odbywający się później obiad dla gości. Obyczajem są również stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z rodziną i rodzicami chrzestnymi. Sala komunijna musi zatem wyróżniać się zachwycającymi, schludnymi pomieszczeniami. Innym plusem będzie dostęp do ogrodu, w którym przy dobrej pogodzie można będzie zorganizować sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Możliwość skorzystania z ogrodu to dodatkowa atrakcja dla kilkuletnich gości imprezy komunijnej – jeśli będzie ich spora grupa, radzimy wziąć pod uwagę zatrudnienie animatora, który urozmaici dzieciom czas ciekawymi zabawami.
Oczywiście, goście obiadu komunijnego przywiozą podarki dla dziecka. Rodzice najczęściej zgadzają się na całkowitą dowolność z tym obszarze. Jednakże w zaproszeniu można napisać, że nie życzymy sobie niektórych typów upominków, przykładowo drogiej biżuterii albo zabawek militarnych.

Nasze dane adresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]