Kontener na gruz – kiedy może się przydać?

Kontener na gruz – kiedy może się przydać?

Mnóstwo odpadów nie wolno wyrzucać do zwykłego pojemnika. Idzie tu zwłaszcza o te, które powstają w toku różnego rodzaju remontów, generalnych porządków na strychu bądź w piwnicy czy odśnieżania. Śmieci takie jak gruz, chemikalia, elementy okien i podłóg, śnieg lub elementy gumowe powinny trafić do specjalnego kontenera dostarczonego na czas przeprowadzenia prac. Jak go zamówić? Który spośród oferowanych modeli kontenera będzie dla nas najlepszym wyborem?

Kontenery na gruz – rodzaje i kubatura

Szukając kontenera, należy skupić się zwłaszcza na jego pojemności. Jeśli ta okaże się za mała, zwyczajnie nie zmieszczą się w nim wszystkie śmieci wytworzone w czasie robót. Jeżeli z kolei wybierzemy za duży kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty , bowiem cena najmu jest zależna między innymi od jego kubatury. Duże kontenery na gruz i inne odpady mają pojemność dochodzące do kilkunastu m3. W większości prac remontowych całkowicie wystarczające będą jednak kontenery o objętości 6 metrów sześciennych – bez problemu zmieścimy w nich gruz, rozmontowane ościeżnice i okna, jak również płytki ceramiczne lub zerwane panele podłogowe.

Kontener na gruz – jak go wynająć?

Kontener na gruz możemy wypożyczyć od firmy zajmującej się transportem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu działają nie tylko w dużych miastach, takich jak Kraków czy Gdańsk, ale też w mniejszych miejscowościach. Usługa polega na dostarczeniu kontenera w określone miejsce. Pojemnik musi zostać zapełniony w wyznaczonym w umowie okresie. W razie przekroczenia terminu, właściciel kontenera może nałożyć na nas kolejne opłaty. Po zapełnieniu wynajmujący zabiera od nas kontener wraz z odpadami, które później podlegają utylizacji.