Kontenerowy wywóz śmieci – nie musisz robić tego sam

Kontenerowy wywóz śmieci – nie musisz robić tego sam

Remont mieszkania, sprzątanie strychu albo piwnicy, budowa lub przebudowa domu, prace w ogrodzie – co łączy te, z pozoru w ogóle niepowiązane ze sobą zajęcia? W ich przypadku wytwarzane są pokaźne ilości odpadów, których nie powinniśmy wyrzucać do odpadów komunalnych. Zniszczone meble i sprzęty domowe, gruz budowlany, a także odpady zielone i ziemia muszą być odwiezione do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Jak jednak postąpić, jeżeli nie możemy przewieźć ich samodzielnie? W takich sytuacjach najodpowiedniej uczynimy decydując się na kontenerowy wywóz śmieci.

Wywóz odpadów – jak to działa?

Wywóz odpadów w specjalnych kontenerach to usługa pozwalająca uniknąć wywożenia odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Oferująca go firma usługowa użycza klientowi kontener o objętości dobranej do prowadzonych prac i ilości generowanych odpadów. Klient może przez czas wskazany w umowie zapełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, że poniesie następstwa przewidziane za ich niewłaściwe składowanie. W określonym w umowie dniu firma odbiera od niego kontener na śmieci wraz z odpadami. To na niej leży w tym momencie obowiązek zadbania o legalną utylizację śmieci, co jest rozwiązaniem bezproblemowym i wygodnym.

Komu zalecamy kontenerowy wywóz odpadów?

Na kontenerowy wywóz śmieci decydują się różni klienci. Z ewidentnych przyczyn usługi tego typu największym zainteresowaniem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy nierzadko nie mogą zorganizować transportu śmieci do PSZOK-u. Ze względu na wygodę, wywóz odpadów jest też chętnie wybierany przez inne firmy. Wykorzystują je m.in. przedsiębiorstwa budowlane, remontowe czy ogrodnicze. W sezonie zimowym to również najlepszy sposób na składowanie i wywiezienie śniegu usuniętego z boisk, dróg wewnętrznych, parkingów czy trawników.