O czym musisz pamiętać, gdy organizujesz chrzciny

O czym musisz pamiętać, gdy organizujesz chrzciny

Poznaj dalsze szczegóły o lokalu na chrzciny w Krakowie.

Dla młodych rodziców chrzciny są pierwszym ważnym familijnym wydarzeniem, w którego centrum będzie ich nowo narodzony potomek, z tej przyczyny dbają o to, aby wszystko w ten dzień było idealne. Organizacja chrzcin może być jednakże wyzwaniem, w szczególności gdy na imprezie ma pojawić się duża liczba krewnych i przyjaciół. W tym artykule otrzymasz garść wskazówek, które pomogą ci w tym procesie.

Planowanie chrzcin – o czym należy pamiętać?

Wiele lat temu chrzciny odbywały się zaraz po narodzinach pociechy, czasem wręcz w tym samym dniu, z przyczyny ogromnej śmiertelności niemowląt. Z upływem lat chrzest przekształcił się w znaczący dzień nie tylko dla bliskich krewnych dziecka, zatem jest organizowany przeważnie kilka miesięcy po jego narodzinach. Umożliwia to dokładne rozważenie głównych aspektów tego wydarzenia, jak wybór świątyni, w której będzie mieć miejsce obrzęd, jak również matki i ojca chrzestnych. Umawiając z parafią termin obrzędu trzeba uwzględnić to, ile tygodni będzie potrzebne na powiadomienie wszystkich gości, a także organizację dla nich obiadu oraz noclegu, gdy będą przybywać do nas z daleka. W rozesłanych zaproszeniach zalecamy dodać prośbę o potwierdzenie przez gości swojego przyjazdu, co jest nieodzowne do określenia jaką liczbę osób finalnie przyjdzie nam ugościć. Nie krępujmy się także zawiadomić, jakiego podarunku pragnęlibyśmy dla pociechy. Rodzina przeważnie skupia się na zabawkach, natomiast rodzicom przydadzą się dużo bardziej praktyczne prezenty, jak choćby fotelik do auta, ubranka oraz kocyki dla dziecka.

Na co zwrócić uwagę szukając lokal na przyjęcie z okazji chrztu?

Zaledwie 20 lat temu chrzciny planowano na ogół w mieszkaniu rodziny malucha, zatem nie każdy obecny podczas mszy w świątyni bywał gościem odświętnego poczęstunku. Dziś standardem jest już obiad dla dużej grupy krewnych oraz dalszych i bliższych znajomych dumnych rodziców. Analizując oferty sal, gdzie można zorganizować chrzciny, szukaj tych, które nie tylko zapewnią ślicznie udekorowane wnętrza, ale również współdziałają z dostawcą cateringu, który przyszykuje jadłospis pasujący do charakteru wydarzenia oraz który zagwarantuje umiejętną obsługę biesiadników. Jeżeli sakrament wyznaczony jest na okres letni, warto znaleźć salę na chrzciny z wejściem do ogrodu, w którym kilkuletni uczestnicy imprezy zamiast dąsać się przy stole mogą wybiegać się na powietrzu, a rodzina czy fotograf wykona przepiękne zdjęcia. Ważny jest także taki dobór sali na przyjęcie z okazji chrztu, żeby przejazd z kościoła do miejsca docelowego był wygodny, podobnie jak późniejszy powrót gości do domu albo wynajętego hotelu.

Nasze dane adresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]