Oszczędność czasu i zmniejszenie kosztów – wynajem szalunków

Oszczędność czasu i zmniejszenie kosztów – wynajem szalunków

Ciekawi Cię oferta wypożyczalni szalunków? Wejdź na sklep.abcszalunki.pl, żeby zdobyć więcej informacji

Szalunki to krótkotrwałe elementy konstrukcyjne, zazwyczaj wykonane z metalu, sklejki laminowanej lub desek, które są powszechnie wykorzystywane w budownictwie. Stosuje się je do wznoszenia, modelowania stosownego kształtu, a także podpierania konstrukcji z betonu lub żelbetonu. Służą one także do zabezpieczania dołów w gruncie i wspierania otworów w murach (np. drzwi lub okien). To dzięki tym materiałom możliwe jest wylewanie fundamentów, budowanie schodów, nadproży, betonowych cokołów ogrodzeń, stropów i innych elementów konstrukcyjnych.

Wynajem szalunków stropowych oraz ściennych

Deskowania, to też określenie szalunków, dzielimy ze względu na metodę ich wykorzystywania – odróżniamy szalunki ścienne, stropowe, a także elementy stosowane przy wykopach. Szalunki stropowe dzielimy na stolik szalunkowy, dźwigary i podpory, zaś ścienne na lekko gabarytowe i średnio gabarytowe. Z kolei wśród szalunków do wykopów można wymienić lekkie, średnie oraz ciężkie. Dużo firm budowlanych decyduje się w dzisiejszych czasach na wypożyczenie modułów konstrukcyjnych – wynajem szalunków staje się bardzo popularny przede wszystkim wśród niewielkich przedsiębiorstw, które nie mają własnych systemów szalunkowych.

Wynajem szalunków – czy warto?

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem szalunków, a nie ich nabycie? Podmioty oferujące tego typu usługi w Krakowie i mniejszych miejscowościach, posiadają rozległy wachlarz elementów konstrukcyjnych, a także zapewniają niewygórowane ceny. Wynajem szalunków zda egzamin także bardzo dobrze przy rozwiązaniach systemowych, pozwala oszczędzić czas, a także stanowczo przyspieszyć prace budowlane.

Nasze dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]