Projekty wykonawcze i budowlane. Czym jeszcze zajmuje się architekt?

Projekty wykonawcze i budowlane. Czym jeszcze zajmuje się architekt?

Na http://tinyurl.com/yat626b3 znajdziesz architekta Kraków na miarę swoich potrzeb

Budowa domu to z całą pewnością najważniejsza inwestycja w życiu wszystkich z nas. Warto zatem dokładnie to zaplanować oraz pamiętać o usługach fachowców. Największy wpływ na to, jakie rezultaty przyniosą podejmowane przez nas wysiłki, ma z pewnością projekt budynku. Możemy wprawdzie nabyć stworzony już projekt, jednak chcąc mieć pewność, iż dom będzie taki jak sobie wymarzyliśmy, warto poprosić o poradę architekta. Ze względu na fakt, iż większość z was nie zdaje sobie sprawy, czym rzeczywiście się zajmuje, warto napisać na ten temat parę słów.

O co zapyta architekt?

To, czy projekt spełni konkretne oczekiwania, jest zależne zwłaszcza od wyników spotkania z architektem. Zwracając się do architekta musimy wiedzieć, jakich zalet oczekujemy po budowanym domu i umieć opowiedzieć mu o tym. Powinniśmy również zaznajomić się z najważniejszymi ustawami dotyczącymi budownictwa – przez to bez problemu się porozumiemy z architektem. Nie trzeba rzecz jasna się stresować, bo w razie wątpliwości możemy poprosić go o pomoc.

Architekt stworzy projekt wykonawczy i budowlany

W pierwszej kolejności architekt opracuje projekt budowlany. To ten dokument zostanie wzięty pod rozwagę przez urzędników przed wydaniem pozwolenia na budowę. Muszą być w nim zawarte technologie, na których oprze się nasza inwestycja. Projekt wykonawczy posłuży zaś do zatrudnienia firmy budowlanej oraz będzie niezbędny do odbioru budowy. Zawartość obu dokumentów określają właściwe przepisy.

Nasze dane adresowe:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]