Regulacja okien – czy taka usługa jest zalecana?

Regulacja okien – czy taka usługa jest zalecana?

Regulacja okien Warszawa - więcej szczegółów o tej usłudze znajdziesz tutaj.

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to usługa, która powinna być wykonywana zawsze, kiedy pojawiają się trudności z zamykaniem okna, a też przed sezonem letnim oraz zimowym – żeby prawidłowo ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, dlaczego jest to znaczące!

Po co przeprowadza się regulację okien?

Regulacja okien nie tylko pozwala ustawić optymalną szczelność okna, ale również zapobiega zdeformowaniom oraz uszkodzeniom ramy.
Wyróżnia się dwa typy regulacji okien (a wnikliwie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy rodzaj to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak zwana regulacja zima/lato, jaka oddziałuje na szczelność okna, a w następstwie tego na wentylację mieszkania. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, innymi słowy zwiększając docisk skrzydła do ramy okiennej, żeby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej warto obniżyć, żeby okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi typ to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła powoduje trudności z zamykaniem okna czy też działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła pozwala je wyeliminować.

Jak nieraz powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak bez trudu się domyślić na podstawie podanych wyżej informacji, regulację okien winno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim oraz zimowym.
Jeśli niemniej jednak pojawiają się trudności z zamykaniem okna lub klamka stawia opór, należałoby dodatkowo wezwać zawodowców od regulacji okien, jacy poprawią pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]