Sprzątanie strychów – jak pozbyć się zalegających śmieci?

Sprzątanie strychów – jak pozbyć się zalegających śmieci?

Nie wszystkie śmieci mogą znaleźć się w typowym pojemniku na odpady. Powody tych regulacji są rozmaite – niekiedy śmieci są zwyczajnie za duże, czasem zabraniają tego obowiązujące w naszym kraju przepisy. Co zrobić z takimi problematycznymi śmieciami? Możemy zawieźć je do okolicznego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, czyli PSZOKU-u. W każdej gminie musi działać co najmniej jeden PSZOK, chociaż w dużych miastach czasem mamy możliwość wybierać spośród kilku punktów. To jednak rozwiązanie dostępne jest tylko dla tych, którzy dysponują własnym autem i znaczną ilością niezagospodarowanego czasu. Pozostali odpowiedzialnie zrobią, wybierając wynajem kontenera na śmieci.

Sprzątanie strychów oraz remonty – czy warto zamówić kontener?

W trakcie różnorodnego rodzaju robót wytwarzane są nietypowe odpady. Najczęściej są to remonty mieszkań i przebudowa domu – idzie głównie o spore ilości gruzu, jak również pudeł po materiałach budowlanych. Dzierżawa kontenera będzie także doskonałym rozwiązaniem, jeśli postanawiamy o sprzątaniu strychu – w takim przypadku zbierzemy do niego wszelkie nieużywane od dawna niemodne meble, niedziałające urządzenia oraz sprzęty. Porządkowanie strychów czy prace budowlane staną się jeszcze mniej uciążliwe, jeżeli z okna domu do kontenera będzie prowadzić specjalny rękaw, dzięki któremu bezpiecznie przeniesiemy odpady bez konieczności ciągłego wchodzenia i schodzenia ze schodów.

Komu zlecić sprzątanie strychów i piwnic lub wywóz odpadów?

Wywóz rozmaitych odpadów, ale też sprzątanie strychów, to usługi oferowane m.in. przez przedsiębiorstwo DPR. W ich ramach zaopatruje się klienta w kontener o pożądanej kubaturze, który ten przez okres wskazany w umowie wypełnia niepotrzebnymi meblami albo odpadami budowlanymi. Pojemnik jest później wywożony z miejsca prac, a jego zawartość transportowana jest do miejsca, w którym będzie legalnie zutylizowana zgodnie z obowiązującymi przepisami.