Usługi biura rachunkowego – oszczędność i wygoda

Usługi biura rachunkowego – oszczędność i wygoda

Uzyskaj fachową pomoc profesjonalistów z biura rachunkowego Katowice na http://brabis.pl.

Dopilnowanie księgowości w niewielkich przedsiębiorstwach jest często źródłem niemałych kłopotów. Mikroprzedsiębiorstwa zwykle nie są w stanie zatrudnić specjalisty na etat, a ich właściciele nie zawsze są gotowi rzetelnie pokierować budżetem. Na szczęście wyjście z tej sytuacji jest łatwiejsze niż myśli część czytelników – należy tylko postawić na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści w ten sposób osiągniemy? Jak zyskać pewność tego, iż jakość usług będzie zadowalająca?

Jakie korzyści uzyskasz dzięki nawiązaniu współpracy z biurem rachunkowym?

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy zdecydować się przede wszystkim z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli zostawimy budżet firmy specjalistom, zyskamy gwarancję, iż ewentualne kontrole fiskusa nie zakończą się wystawieniem mandatów. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to również oszczędność czasu i funduszy – nie musimy zajmować się rachunkowością na własną rękę, ani przyjmować do pracy księgowego na stałe. Należy też wspomnieć o komforcie, jaki daje taka współpraca. W dzisiejszych czasach nie ma już potrzeby codziennie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, ponieważ mnóstwo kwestii można koordynować z opiekunem naszego przedsiębiorstwa korzystając z poczty elektronicznej.

Biuro rachunkowe – jakie okaże się najlepsze?

Szukając biura rachunkowego nie zalecamy sugerować się wyłącznie kosztami usług – podejrzanie niskie koszty obsługi na ogół zwiastują jej niższą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego pracownicy mają stosowne certyfikaty, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 roku albo certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu księgowości, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń osób zatrudnionych czy rozliczanie wyjazdów firmowych.

Nasze dane adresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]