Zapewnij domownikom ciepło w mieszkaniu – uszczelnianie okien

Zapewnij domownikom ciepło w mieszkaniu – uszczelnianie okien

Więcej szczegółów o nieszczelnych oknach

Na samopoczucie domowników w znacznym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna ochraniają dom przed zimnem i wilgocią, jak również izolują go od ulicznego zgiełku. Nieprawidłowo wyregulowane lub uszkodzone okna nie zapewniają właściwych warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie domowników, ale też, z uwagi na pokaźne straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze powody ku temu, aby zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – o czym warto wiedzieć?

Według specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien powinno się wykonać przynajmniej raz na 12 miesięcy. Nie warto tego lekceważyć, ponieważ po tym okresie ewentualne usterki mogą być już na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można zidentyfikować po oporze podczas otwierania i zamykania. Im więcej siły należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są luzy i, w konsekwencji, utrata ciepła.

Jak wykonać uszczelnianie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wytworzonych z innych surowców, polega w głównej mierze na ich wyregulowaniu (przeważnie służy do tego umieszczona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z niskimi i wysokimi temperaturami, wilgocią, jak również wiatrem mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy rozpoczynać pracy na własną rękę. Lepiej zrobimy zlecając to doświadczonej firmie oferującej uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa działają już nie tylko w Warszawie oraz innych dużych miastach, ale też i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]