Kancelaria prawna – pomoc frankowiczom

Kancelaria prawna – pomoc frankowiczom

Kancelaria Czarniak Baszczyn z Krakowa jest wyspecjalizowana w sporach z bankami i pozostałymi instytucjami z sektora finansowego, które oferują polisolokaty lub kredyty we frankach . Zakres usług adwokata Pawła Czarniaka oraz radcy prawnego Tomasza Baszczyna jest szeroki – obejmuje występowanie w imieniu klientów w sprawach umów kredytowych obowiązujących, jak również spłaconych i wypowiedzianych. Dodatkowo są to również postępowania o unieważnienie umów, zmniejszenia salda zadłużenia lub zwrot gotówki.

Kredyty frankowe – jaką wybrać kancelarię prawną?

Warto zdecydować się przede wszystkim na kancelarię, która prowadziła już sprawy posiadaczy kredytów we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn ma na swoim koncie pomoc frankowiczom oraz prowadziła sprawy z bankami, takimi jak Raiffeisen Bank Polska, Getin Noble Bank, mBank oraz Bank Millennium. Kancelaria ta dysponuje ponad 4-letnią praktyką w pomocy prawnej frankowiczom.
Co jest najważniejsze w trakcie wyboru kancelarii wyspecjalizowanej w kredytach frankowych? Istotne, aby pierwszym krokiem – przed przystąpieniem do jakichkolwiek dalszych działań – była skrupulatna analiza umowy kredytowej. Oprócz umowy przestudiowania wymagają również inne dokumenty – regulamin i aneksy. Na każdej fazie takiego postępowania kancelaria powinna służyć merytorycznym wsparciem i wiedzą, jak również pomocą w sporządzaniu różnego rodzaju dokumentów: pozwu, reklamacji, zawezwania do próby ugodowej i innych.

Pozew przeciwko bankowi – kredyt we frankach szwajcarskich

Odpowiednio przeprowadzone postępowanie sądowe może doprowadzić do efektu końcowego w postaci unieważnienia lub odfrankowienia kredytu we frankach. Każda osoba, która posiada kredyt we frankach szwajcarskich i chce go np. przewalutować, powinna skorzystać z profesjonalnej pomocy w sporządzeniu pozwu przeciwko bankowi o kredyt we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn dochodzi zwrotu nadpłaconych rat, występuje do sądu o uznanie za nieobowiązujące klauzul umownych przewidujących dowolne przeliczanie kredytu we frankach, a nawet – w określonych przypadkach – doprowadza do unieważnienia umowy kredytowej.