Chcesz zwiedzić ciekawe miejsca w Małopolsce? Koniecznie sprawdź ten portal!

Chcesz zwiedzić ciekawe miejsca w Małopolsce? Koniecznie sprawdź ten portal!

Więcej na temat tajemniczych miejsc w Małopolsce na https://visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna.

Mimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych województw w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, stąd zdarza się, że trudno znaleźć coś dla siebie w gąszczu informacji o najciekawszych zabytkach oraz zbliżających się wydarzeniach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Najciekawsze miejsca w Małopolsce – poznaj stronę stworzoną specjalnie dla turystów

By przybliżyć zainteresowanym atrakcje turystyczne tego regionu, powstała witryna visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o nieznanych i znanych zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, jak też o wystawach i imprezach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych planowanych na jego obszarze. Witryna prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Osoby planujące przyjazd do Małopolski o razu na głównej stronie dostrzegą mapkę, na której migiem odnajdą motele, hotele i schroniska młodzieżowe, galerie i zabytki, jak również Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w różnych punktach Małopolski. Serwis ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski też pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o dworcach i lotniskach, jak i o parkingach i wypożyczalniach pojazdów. Oprócz tego dla osób, które z najrozmaitszych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, serwis przygotował wirtualne spacery prezentujące m.in. Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, czar regionalnego folkloru oraz regiony agroturystyczne.

Przydatne rozmówki i wykaz konsulatów – ważne informacje dla cudzoziemców

Visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz mniejszych górskich miejscowości. Wiadomości zawarte na portalu publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale również w między innymi w języku niemieckim, francuskim, włoskim oraz słowackim. Szczególnie pomocny dla obcokrajowców jest również dział Rozmówki, gdzie poznają ważne słowa i powiedzenia, które umożliwią im dogadać się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w trakcie pobytu naszym kraju. podróżnicy z zagranicy znajdą tu indeks ambasad i konsulatów zlokalizowanych na obszarze Małopolski.

Nasze dane adresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego