Kompendium atrakcji turystycznych w Małopolsce – wszystko na jednym portalu

Kompendium atrakcji turystycznych w Małopolsce – wszystko na jednym portalu

Chcesz poznać atrakcje w Małopolsce? Koniecznie wejdź na https://visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna.

Choć województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, zatem nieraz trudno znaleźć coś dla siebie w zalewie informacji o godnych odwiedzenia zabytkach oraz bieżących wydarzeniach sportowych bądź kulturalnych w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – poznaj serwis opracowany specjalnie dla turystów

Aby zaprezentować wszystkim atrakcje turystyczne tego regionu, stworzono witryna visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o najpiękniejszych miejscach oraz zabytkach w tym województwie, ale też o pokazach i wydarzeniach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych planowanych na jego terenie. Serwis prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się w serwisie? Osoby myślące o pobycie w Małopolsce już na stronie głównej zauważą mapkę, na której szybko odnajdą hotele, motele i schroniska młodzieżowe, Centra Informacji Turystycznej, a także muzea i zabytki położone w miejscowościach Małopolski. Strona ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski też pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach aut, jak i o lotniskach i dworcach kolejowych. Natomiast dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów przedstawiające między innymi czar parków krajobrazowych i narodowych, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO oraz trasy rowerowe.

Rejestr ambasad i przydatne rozmówki – ważne informacje dla turystów z zagranicy

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz innych południowych miejscowości. Newsy zawarte na stronie publikowane są zatem w języku angielskim, ale także w między innymi w języku rosyjskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu spis ambasad oraz konsulatów mających swoje siedziby w regionie Małopolski. Wyjątkowo przydatna dla cudzoziemców może być także sekcja Rozmówki, gdzie poznają podstawowe słówka i powiedzenia, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w różnych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas wizyty naszym kraju.

Nasze dane adresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego