Praktyczny poradnik – nienaturalne linki przychodzące

Praktyczny poradnik – nienaturalne linki przychodzące

Nienaturalne linki przychodzące są najistotniejszym powodem, przez który na portal internetowy może być nałożony ban od Google. Czy jest szansa na uchronienie się od tych poważnych konsekwencji?

Nienaturalne linki przychodzące – nie stosuj ich

Nienaturalne linki przychodzące to generowanie sztucznej liczby odsyłaczy kierujących ruch na naszą stronę internetową. Łamią one reguły naturalnego linkowania ustalone przez grupę Google, bo manipulują pozycją portalu w wyszukiwarce. Najczęściej nienaturalne linki przychodzące stosowane są w postaci artykułów promujących najeżonych licznymi odnośnikami. Szerzy się też zjawisko wymiany linków, co skutkuje nałożeniem filtra. Strona jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, kiedy nierzetelne praktyki zostaną ujawnione, a to wiąże się z gwałtownym zmniejszeniem jej lokalizacji w przeglądarce, czsem aż o 30 stron.

Jak poradzić sobie z nienaturalnymi linkami przychodzącymi

Zwróćmy uwagę na to, że kiedy na portal będzie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, jesteśmy w stanie walczyć o przywrócenie normalnej pozycji w przeglądarce internetowej. Proces ten jest niestety bardzo długotrwały i nie zapewnia stuprocentowego powodzenia. Jeśli chcemy zwielokrotnić prawdopodobieństwo szybkiego zdjęcia filtrów – zasięgnijmy porady specjalistycznej firmy SEO. Specjaliści momentalnie ustalą rzeczywistą przyczynę i rozprawią się z nienaturalnymi linkami. Nie zapominajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i zdejmowanie filtrów od Google warto zlecać wyłącznie renomowanym agencjom.