Antena naziemna – niezbędna do odbioru telewizji

Antena naziemna – niezbędna do odbioru telewizji

Zobacz, gdzie kupić antenę DVB T.

W ogromnej większości domów zobaczyć można odbiornik telewizyjny. Większość z nas nie umie wyobrazić sobie życia bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie stał się nieprzydatnym urządzeniem, trzeba zainwestować również w wysokiej jakości antenę. Idealnym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana również anteną DVB-T, która rewelacyjnie przydaje się w rozmaitych sytuacjach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten naziemnych jest obecnie naprawdę szeroki. W sprzedaży dostępne są anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, anteny DIGIT i ASR – DVB-T oraz pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny naziemnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych indywidualnych. Znajdujące się aktualnie w sprzedaży anteny DVB-T odznaczają się głównie łatwością montażu. Spokojnie poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy miał w dłoni przyrządy używane do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które teraz oferują nam producenci, odznaczają się też wyjątkową wytrzymałością na wpływ zmiennych uwarunkowań atmosferycznych. Za sprawą tego pozwalają na odbiór programów telewizyjnych na naprawdę wysokim poziomie przez bardzo długi czas.

Antena telewizyjna – co trzeba brać pod uwagę przy jej zakupie?

Ogromna oferta anten tego typu sprawiła, że powinno mocno przemyśleć wybór anteny, którą zamierzamy zamontować. Należy pamiętać, że pod uwagę powinno się brać wiele czynników, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Znaczenie ma przede wszystkim odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje dotyczące umiejscowienia nadajników szybko wyszukamy w Internecie. Liczy się także moc pracy nadajnika, a także jego nakierowanie. Pod uwagę brać należy w każdym przypadku ukształtowanie terenu, który dzieli nadajnik od miejsca , w którym znajduje się antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma również to, czy znajdujemy się na terenie otwartym czy też w mieście.

Nasze dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]