Bagażnik bazowy – zamontuj go i w drogę!

Bagażnik bazowy – zamontuj go i w drogę!

Znajdź bagażnik bazowy.

Podróż autem na wczasy wymaga znalezienia miejsca na wszelkie potrzebne podczas wypoczynku sprzęty. Najczęściej nie pomieścimy całości w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich liczba w przypadku wieloosobowej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na spore gabaryty niektórych bagaży. Tu warto wspomnieć przede wszystkim o rowerach czy nartach, których zmieszczenie w bagażniku przeciętnego auta jest niewykonalne. Rozwiązaniem w tej sytuacji są bagażniki dachowe oraz uchwyty samochodowe dostosowane do przewożenia wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zamontuj box dachowy

Ładowność samochodu w dużej mierze zwiększa użycie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten typ bagażnika nie tylko zapewnia przewożonym przedmiotom ochronę przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi, ale także nie zmniejsza znacząco osiągów pojazdu, ponieważ ma opływowy kształt. Do jego montażu konieczne są specjalne poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeśli nasz samochód nie jest wyposażony w nie fabrycznie, możemy je dokupić później. Pamiętajmy jednak, by dobór modelu właściwego do konstrukcji naszego samochodu oraz sam montaż zlecić fachowcom. Po założeniu ich na własną rękę zamocowanie bagażnika może okazać się za słabe.

Uchwyty samochodowe – sprawdzony przewóz rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy także zakupić dodatkowe uchwyty samochodowe, dzięki którym przewieziemy autem rowery, deski snowboardowe czy kajaki. Uchwyty tego typu są zazwyczaj dedykowane do przewozu danego rodzaju sprzętu – gwarantują więc najwyższy stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można założyć zarówno na dachu auta, jak i w jego tylnej części – na pokrywie bagażnika lub haku holowniczym. To drugie rozwiązanie jest rekomendowane ze względu na to, iż rowerom nie grozi wtedy zderzenie z tablicami, wiaduktami i nisko wiszącymi gałęziami.

Nasze dane adresowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]