Charakterystyka różnych typów butów na motocykl

Charakterystyka różnych typów butów na motocykl

Jeśli potrzebujesz obuwia motocykloweego, koniecznie sprawdź https://www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Buty-motocyklowe-101.html.

Buty na motor, tak jak i inne części odzieży dla kierowców jednośladów, fenomenalnie się prezentują i zapewne niejedna osoba pragnie je kupić z powodu samego ich wyglądu. Jednak ich najważniejszymi funkcjami są zwiększenie komfortu jazdy, ułatwienie kontroli nad jednośladem i ochronę goleni oraz stopy w razie potencjalnego wypadku.

Czym cechują się rozmaite rodzaje obuwia motocyklowego?

Problem z tym, jakie buty motocyklowe będą najodpowiedniejsze, mają nie tylko początkujący kierowcy, ale także osoby od jakiegoś czasu zainteresowane jazdą na jednośladach. W sklepach z ubraniami i dodatkami dla motocyklistów kupimy kilka typów obuwia. To m.in.:
1. Buty miejskie to buty krótkie, sięgające jedynie do kostki, które są świetne na spokojną, nie za jazdę rekreacyjną w terenie zabudowanym, gdzie zagrożenie udziału w wypadku jest mniejsze, dlatego też zapewnienie ochrony stopie nie jest w nich kluczową cechą. Ich zaletą jest natomiast nadzwyczajny komfort, dzięki czemu równie dobrze sprawdzą się też wtedy, gdy poruszamy się pieszo.
2. Buty szosowo-turystyczne przeznaczone do jazdy turystycznej, czyli na dłuższe odległości. Sięgają powyżej kostki, w wielu przypadkach do połowy łydki i wytworzone są z tworzyw ochraniających nogę przed zamoknięciem.
3. Buty crossowe czyli sportowe buty przeznaczone do jazdy ekstremalnej, na torach wyścigowych i autostradach, gdzie ryzyko urazów i wypadków jest bez wątpienia większe. Buty na motor tego typu mają stosowne wzmocnienia redukujące niebezpieczeństwo złamania kości śródstopia lub podudzia i zadarcia skóry. To obuwie jest wysokie, sztywne i niełatwo się w nich przemieszczać bez pojazdu.

Wybieraj buty na motor uznanych firm

Wybierając buty motocyklowe trzeba w pierwszej kolejności ustalić, jakie jest ich ogólne przeznaczenie – stosowanie butów miejskich do jazdy sportowej może skończyć się bolesnymi złamaniami w razie rozbicia motocykla, z kolei buty crossowe zakładane jedynie do przemieszczania się po ulicach miast, będą może prezentowały się wspaniale, ale kierowca nie będzie miał w nich poczucia komfortu. Rolą obuwia motocyklowego, swoją drogą jak pozostałych elementów ubrań dla motocyklisty, jest ochrona zdrowia kierowcy i spotęgowanie bezpieczeństwa jazdy, w związku z tym jakość wykonania i użytych w nim surowców jest ogromnie istotna. Kupujmy wobec tego buty na motor uznanych marek. W razie wątpliwości należy zawsze zwrócić się o radę do bardziej doświadczonego kierowcy lub zapytać o nią sprzedawcę sklepu, w którym planujemy zrealizować zakup obuwia.

Nasze dane adresowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]