Co daje kombinezon motocyklowy?

Co daje kombinezon motocyklowy?

Chcesz zamówić kombinezon motocyklowy? Skieruj się tutaj.

Jazda na motorze łączy się nie tylko z określonym ryzykiem, ale nierzadko także z niewielkim dyskomfortem. By ograniczyć negatywny wpływ poniektórych czynników na zadowolenie z jazdy, niezbędne jest wyposażenie się w odpowiedni ubiór. Specjalne spodnie w komplecie z kurtką lub kombinezon na motocykl zablokują odczuwanie pędu powietrza, a także w razie potencjalnego wypadku znacznie obniżą prawdopodobieństwo doznania rozmaitego typu urazów. Tak niemniej jednak będzie tylko w przypadku, gdy wybierzemy stosowny ich model. Co warto więc zakładać? Co będzie najlepsze – wariant jedno- czy może dwuczęściowy? Jaki materiał wybrać? Na te pytania odpowiadamy w tym artykule.

Jednoczęściowy kombinezon na motocykl – nie dla każdego motocyklisty

Jednoczęściowe kombinezony na motocykl preferują przede wszystkim uczestniczący w wyścigach profesjonalni motocykliści, a także osoby okazjonalnie podróżujące na odległych trasach bez długich postojów. Zapewniają one maksymalny poziom bezpieczeństwa podczas „położenia” maszyny. Niestety w parze z tym idzie zmniejszenie komfortu ich zakładania, ale i chodzenia się w nim na co dzień, m.in. ciężko w nim skorzystać z toalety, co bywa dużym problemem. Zatem motocykliści, nie jeżdżący wyczynowo, bez wahania powinni postawić na dwuczęściowy kombinezon motocyklowy. Daje on odpowiednią w większości sytuacji protekcję, a równocześnie swobodniej się go zakłada i zdejmuje.

Kombinezon na motor – weź pod uwagę nie tylko jego rodzaj

Budowa kombinezonu na motor to jednakże nie wszystko, co wypada wziąć pod uwagę nabywając jeden z nich. Jednakowo znaczący jest materiał, z którego został on wyprodukowany. Tu do wyboru mamy w zasadzie specjalne materiały tekstylne i skórę. Kombinezony ze skóry zapewniają dość małe możliwości wentylacji, ale wspaniale zabezpieczają w takcie upadku. Należy jednakże zaakcentować, iż coraz więcej tekstyliów – na przykład kevlar – pod tym względem sprawdzają się jednakowo dobrze, a zarazem mają lepszą wentylację.

Nasze dane adresowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]