Formlabs, Makerbot, Stratasys – drukarki 3D w ofercie polskiego dystrybutora

Formlabs, Makerbot, Stratasys – drukarki 3D w ofercie polskiego dystrybutora

Dalsze informacje o drukarkach 3D.

W ofercie CadXpert natkniesz się wyłącznie na urządzenia od wiodących producentów takich rozwiązań: FormLabs oraz MakerBot, których CadXpert jest jedynym dystrybutorem, jak również Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znalazły się w naszym asortymencie, pracują m.in. w technologiach: SLA, PolyJet oraz FDM.

Drukarki 3D Stratasys – zmniejszą wydatki na produkcję

Marka Stratasys jest globalnym liderem na rynku urządzeń do druku 3D. Od ponad trzech dekad – a dokładnie od 1988 roku – zaopatruje klientów nowoczesne technologie oraz maszyny. Szacuje się, iż wykorzystując drukarki 3D i inne produkty Stratasys można obniżyć koszty produkcji i czas na nią przeznaczony praktycznie o 90%. Główne idee pracy ekspertów marki Stratasys to zapewnianie najwyższej klasy usług i produktów, a także wsparcie merytoryczne oraz techniczna. Bestsellery z oferty drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, dedykowane dla przemysłu i biznesu. Nowością w ofercie CadXpert jest kolekcja F120 – kompaktowa wersja drukarek 3D do ekspresowego prototypowania z fabryczną dokładnością.

Drukarki 3D Formlabs – prekursorska technologia LFS

Formlabs to kolejny lider produkcji drukarek 3D. Czym wyróżnia się ta marka w branży maszyn do druku przestrzennego? Formlabs produkuje niezmiernie zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D oraz specjalistyczne sposoby przyrostowego druku, jak między innymi SLS i SLA. Nowością w asortymencie CadXpert jest drukarka Form 3 – niewielki model, działający w nowatorskiej, autorskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która stanowi typ technologii SLA. Ten model – tak samo jak wszelkie inne urządzenia firmy Formlabs – znamionuje się łatwą obsługą oraz ergonomiczną budową. Czym prekursorska technologia LFS różni się od SLA? Wyraźnie lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością oraz prędkością druku, jak również dokładniejszym odwzorowaniem najdrobniejszych detali. W LFS warunki druku są podtrzymywane na tym samym poziomie, dzięki temu można w krótkim czasie otrzymać identyczne makiety, co jest nadzwyczaj pożądane w masowej, powtarzalnej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot – wydruki w technologii FDM

MakerBot wytwarza wysokiej klasy profesjonalne drukarki 3D, pracujące stosujące technologię FDM. Drukarki 3D tego producenta są szeroko stosowane w różnorodnych branżach edukacji, przemysłu, biznesu i wielu pozostałych. Najnowszy model, tj. drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To sprzęt, który obsługuje materiały dedykowane dla kolekcji Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 i ABS. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze podgrzewanej do 100°C. Otrzymany druk jest dokładny i trwały, a w toku procesu wydruku nie występują wypaczenia ani przemieszczenie się warstw.

Nasze dane adresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]