Garderoba miłośnika jazdy konnej – bryczesy

Garderoba miłośnika jazdy konnej – bryczesy

Dowiedz się więcej o bryczesach do jazdy konnej

Jazda na koniu wymaga nie tylko ogromnych pokładów cierpliwości, godzin pracy i wielu wyrzeczeń, ale również odpowiedniej odzieży, która nie będzie krępować ruchów. Potrzebujesz kupić wysokiej jakości bryczesy do jazdy konnej? Ogromny wybór asortymentu znajdziesz w sklepie internetowym Horse-Trade.pl!

Bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to rodzaj spodni używanych do jazdy konnej. Charakteryzują się brakiem ciasnych szwów tam, gdzie nogi dotykają do siodła, co minimalizuje ryzyko otarć naskórka. Poprawnie wykonane spodnie bryczesy powinny być ciasne i elastyczne, a przy tym nie ograniczać ruchów i umożliwiać komfortową jazdę w każdych warunkach. W sklepie Horse-Trade.pl dostępne są bryczesy uszyte z wysokiej jakości materiałów – specjalnych tkanin softshell czy bawełny z dodatkiem lycry, dzięki którym dżokej poczuje pełną swobodę.

Jak wybrać najodpowiedniejsze bryczesy do jazdy konnej?

Bryczesy do jazdy konnej powinny być przede wszystkim dostosowane do budowy ciała dżokeja i odpowiadać jego indywidualnym potrzebom. Poszukując właściwych spodni jeździeckich wskazane jest upewnić się czy posiadają one specjalne wzmocnienie, zwane lejem, który jest wykonywany z silikonu, skóry ekologicznej bądź innych materiałów zapewniających dobrą przyczepność do siodła. Bryczesy mogą mieć lej pełny, obejmujący również uda i łydki, bądź kolanowy. Oddzielną kategorią spodni są zimowe bryczesy do jazdy konnej – muszą one być wyposażone w warstwę termoizolacyjną oraz wodoodporną, które zapewniają komfort cieplny podczas jazdy. Znaczenie mają też walory użytkowe – elastyczne zakończenia nogawek i liczne kieszenie.

Nasze dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]