Kawa w kapsułkach – taniej niż w kawiarni

Kawa w kapsułkach – taniej niż w kawiarni

Więcej informacji o kapsułkach z kawą

Duża część z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki gorącej, aromatycznej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na następny dzień pracy. Przy dobrej kawie relaksujemy się również ze znajomymi, podjadając ciastka na mieście i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach na świecie. Napój ten jest nam znany od kilkuset lat, ale nadal pijemy go zazwyczaj w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bo tak jest szybko oraz wygodnie.

Kapsułki do kawy równie dobra jak w kawiarni

Gdy pragniemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich gatunków lub fantazyjnie przygotowaną wybieramy się zazwyczaj do kawiarni, bo niewielu z nas potrafi przygotować różne napoje kawowe. Nie potrafimy dobrać poprawnej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, więc nie wiemy jak zamienić espresso w perfekcyjne latte, macchiato czy cappuccino. Dlatego modna od dziesięcioleci, a w Polsce tak naprawdę dopiero w kilku ostatnich latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przygotować w kilka minut w niedużych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki do ekspresu? Przede wszystkim dlatego, iż posiadając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się idealnie odmierzona porcja kawy, aromatów oraz ewentualnie mleka, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w podajniku, zapewnienie w ekspresie odpowiedniej ilości wody, podsunięcie kubka bądź filiżanki o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż urządzenie wykona całą pracę za nas.

Kapsułki do ekspresu – aromatyczna kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kawę w kapsułkach nie są drogie – małe modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 300 zł. Sama kawa w kapsułkach to też nie jest ogromny wydatek. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. macchiato można przyrządzać w domu za niecałe 1,10 zł. Koszt waha się oczywiście zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z tożsamym napojem podawanym w kawiarni, jest to często ok 10%-15% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich olbrzymią zaletą. Konsumenci jednakże zastanawiają się częstokroć czy posiadając ekspres jednej firmy nie będą ograniczeni do kupowania kapsułek tylko od danego producenta. To nieuzasadnione obawy. Dzisiaj do wszystkich modnych systemów, takich jak Tchibo Cafissimo, Nescafe Dolce Gusto czy Nespresso można kupić kompatybilne kapsułki.

Nasze dane adresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]