Kontenery budowlane, uszczelniane i z plandeką

Kontenery budowlane, uszczelniane i z plandeką

Skieruj się tutaj, aby kupić kontenery na gruz

Na rynku można nabyć w najróżniejsze rodzaje kontenerów na odpady. Te najprostsze wykorzystywane są jako kontener na gruz lub złom, a także przy magazynowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednakże wiele rodzajów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one inną konstrukcją oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Które surowce można składować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym cechują się konkretne modele?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery muszą być przystosowane do specyfiki przechowywanych i transportowanych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zostały zaprojektowane z myślą o takich odpadach jak złom, gruz, zniszczone płytki parkietowe lub ceramiczne, jak również rozebrane elementy drzwi i okien – na ogół używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych lub produkujących granulaty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się zaś kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do gromadzenia odpadów w formie półpłynnej lub płynnej najlepsze są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla firm transportowych oraz magazynów

W przypadku ładunków o większych gabarytach niebędących odpadami czy też potrzebujących selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest powleczona plandeką, po której rozsunięciu (bardzo podobnie jak przy firance) możliwe jest momentalne rozładowanie kontenera. Tego rodzaju kontenery wytwarzane są przede wszystkim dla firm transportowych oraz magazynów.

Nasze dane adresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]