Kontenery specjalne – uszczelniane, z plandeką lub podgrzewaną podłogą

Kontenery specjalne – uszczelniane, z plandeką lub podgrzewaną podłogą

Jeśli chcesz kupić kontener KP 7, zobacz tu

Kontenery na odpady specjalne powinny cechować się ogromną trwałością, jak również spełniać restrykcyjne parametry techniczne. Jakie cechy mają poszczególne modele pojemników? Dlaczego należy wybrać najwyższej jakości kontenery stalowe?

Rodzaje kontenerów na odpady

Pośród dostępnych na rynku pojemników specjalnego zastosowania rozróżniamy kontenery na odpady płynne, niebezpieczne, sypkie, odpady wytwarzane przez oczyszczalnie ścieków oraz odpady przemysłowe. Kontenery używane do transportu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co zapobiega przymarzaniu płynów do dna. Pojemniki tego typu są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są zabezpieczone klapą z uszczelką, dzięki czemu transportowane odpady nie wyciekają. Kolejnym zabezpieczeniem jest konstrukcja umiejscowiona nad klapą, zapobiegającą rozbryzgiwaniu się cieczy podczas załadunku kontenera na samochód. Do często używanych kontenerów na odpady należą też plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z podłogą posiadającą uchwyty do asekuracji ładunku i z rozsuwanymi ścianami.

Kontener otwarty na odpady budowlane i sypkie

Oddzielną grupę kontenerów są modele na odpady miałkie, np. trociny i pyły. Dostępne na rynku kontenery obsługiwane są przez urządzenia hakowe oraz wyposażone w przenośnik ślimakowy. Pojemniki na materiały miałkie mogą również posiadać uszczelnioną klapę. Do kontenerów specjalnych należą również kontenery otwarte wykorzystywane do gromadzenia i transportu gruzu oraz odpadów budowlanych.

Nasze dane adresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]