Kremy przeciwzmarszczkowe – co znajduje się w ich składzie?

Kremy przeciwzmarszczkowe – co znajduje się w ich składzie?

Znajdź kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy.

Nawet młodzieńcza skóra bez problemów potrzebuje należytej pielęgnacji. Pozwoli to spowolnić naturalne procesy wyniszczania się tkanek i konsekwencji dłużej zachować ich zdrowy wygląd. W głównej mierze dotyczy to cery twarzy, która jest w największym stopniu podatna na powstawanie niekorzystnych zmian, pośród których wyjątkowo przykre dla kobiet, jak i mężczyzn, są zmarszczki. W związku z tym tak istotne jest, by stosować odpowiednie kremy przeciwzmarszczkowe dobrane do rodzaju skóry oraz wieku. Na szczęście nie jest to trudne, ponieważ w sprzedaży obecne są kosmetyki dopasowane do każdego typu skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do cery – co odkryjemy w ich składzie?

Głównym zadaniem kremów przeciwzmarszczkowych jest nawilżenie skóry. Dlatego kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy w szeregu przypadków posiadają w składzie mocznik – czynnikzespalający molekuły wody i tym samym przeciwdziałający jej utracie, a ponadto czyniący skórę bardziej miękką. Kosmetyki tego rodzaju zawierają także ceramidy – tłuszcze, które także uniemożliwiają utratę wody dzięki temu, że wypełniają przerwy pomiędzy komórkami skóry. Znaczącym składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych do cery jest także skwalen. Jest to substancja znajdująca się w składzie naturalnego płaszcza lipidowego skóry człowieka. Przy właściwym nasyceniu skwalen eliminuje wolne rodniki i pozostałe szkodliwe elementy, a przy tym pozwala substancjom odżywczym dotrzeć do skóry.

Typy kremów przeciwzmarszczkowych do twarzy

Kremy przeciw zmarszczkom dzielą się na kilka typów. Jednym z najważniejszych kryteriów podziału jest wiek konsumenta, dla którego przeznaczony jest konkretny preparat. Przy jego wyborze powinno się także mieć na uwadze, do pielęgnacji jakiej partii ciała został on opracowany – wszak krem przeciwzmarszczkowy do cery różni się pod wieloma względami od kremu do szyi albo pod oczy.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]