Mopy profesjonalne – szybkie i efektywne mycie podłogi

profesjonalne mopy, mop z wiadrem, mop do podłogi

Mycie podłogi wydaje się zadaniem bardzo prostym – niezbędne są do tego woda, mop i odpowiednia ilość płynu. Sprawa się jednak komplikuje, jeśli chodzi o sporą powierzchnię lub nietypowe, kłopotliwe do usunięcia zabrudzenia. W takich przypadkach należy sięgnąć po mopy profesjonalne i specjalistyczne środki czystości. W czym kryje się ich przewaga nad tradycyjnymi, wykorzystywanymi na co dzień mopami? Dlaczego, dbając o podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, warto sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłogi?

Czym wyróżniają się profesjonalne mopy do podłogi?

Na wydajność mopa wpływają zwłaszcza dwie cechy – tworzywo, z którego został wykonany oraz jego szerokość. Od pierwszej zależy chłonność mopa i tym samym szybkość mycia, jak również jego solidność. Warto również pamiętać, że twardsze włókna lepiej zbierają zabrudzenia niż miękkie. Drugi atrybut przesądza o tym, jaką powierzchnię będzie można umyć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest szczególnie istotna, jeśli mop ma być wykorzystany do mycia posadzek o znacznej powierzchni – przykładowo hallów, sal tanecznych czy parkietów na boiskach.

Mop do podłóg to nie wszystko!

Mop jednak nie wystarczy, aby pracownicy ekip sprzątających mogli efektywnie i szybko myć posadzki. Nieomal równie ważne są także dodatkowe akcesoria. Wśród nich specjalną uwagę warto zwrócić na trzonek. Jego długość musi być proporcjonalna do wzrostu użytkownika, a on sam powinien być w miarę lekki. Tylko wówczas użycie mopa nie będzie zbyt dużym nadwyrężeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg ważne jest również jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyżymania mopa, a prawidłowo dobrane w dużym stopniu upraszcza i przyspiesza pielęgnację posadzek. W czasie sprzątanie rozległych powierzchni warto wybrać zestaw mopa z wiadrem.

Nasze dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]