Niechciane napisy na murach? Użyj środka do usuwania farby

Niechciane napisy na murach? Użyj środka do usuwania farby

Nie poszukuj już więcej! Tu zaopatrzysz się w środki do czyszczenia elewacji

W ostatnim czasie problem wandalizmów na murach i elewacjach budynków znacznie się nasilił. Na ogół przybierają one postać napisów namalowanych farbą w spray’u. Ich wartość artystyczna jest zerowa, na dodatek często hasła te niosą treści obcesowe lub rasistowskie. Nie dziwi zatem, iż zarządcy lub właściciele budynków robią wszystko, aby usunąć je z murów. W tym celu przeważnie decydują się na powtórne pomalowanie ściany – to jednakże pochłania mnóstwo pracy i jest całkiem kosztowne. Alternatywą dla przemalowania może być wykorzystanie środka do usuwania farby.

Działanie preparatu do usuwania farby olejnej?

Działanie takich środków bazuje na czynnikach aktywnych, które rozpuszczają składniki najpopularniejszych farb – w szczególności rozmaitego typu żywice. Ich charakterystyczna kompozycja powoduje, iż preparaty tego typu umożliwiają czyszczenie nawet bardzo chropowatych powierzchni. Najlepsze preparaty do usuwania farb nie zawierają rozpuszczalników takich jak toluen, które są szkodliwe dla ludzi i otoczenia. Użycie środka do usuwania farby olejnej polega na naniesieniu go na fasadę obiektu – w tym celu trzeba użyć wałka bądź szerokiego pędzla. Po co najmniej godzinie środek należy zmyć myjką ciśnieniową bądź wypłukać wodą.

Kto powinien wybrać środki do czyszczenia elewacji?

Środki do czyszczenia elewacji winny znaleźć się w wyposażeniu wszelkich ekip czyszczących, które pracują na rzecz wspólnot mieszkaniowych, ponieważ to zwłaszcza elewacje nieogrodzonych bloków są narażone na działania wandali. Nieduże opakowanie środka okaże się przydatny także właścicielom firm, domów jednorodzinnych czy sklepików. Nabycie środka do usuwania farby olejnej to w obliczu konieczności przemalowania ścian po raz kolejny istotna oszczędność – zarówno jeśli chodzi o koszty kupna farby, jak i czas potrzebny do wykonania tej pracy.

Nasze dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]