Niezbędnik numizmatyka – album na monety

Niezbędnik numizmatyka – album na monety

Kup klaser na monety.

Gromadzenie monet oraz banknotów to nie tylko radość ze znajdowania i kupna nowych okazów, ale też poczucie spełnienia z ich podziwiania i ewidencjonowania. Zdobyte numizmaty powinny tym samym zostać umieszczone w stosownych albumach bądź klaserach, za pomocą których łatwo będzie można je podziwiać, a zarazem ochroni się je przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Klaser na monety – w dalszym ciągu najpopularniejsze wśród kolekcjonerów

Kolekcjonerzy monet mają bogaty wybór akcesoriów pozwalających na bezpieczne ich przechowywanie, aczkolwiek najbardziej popularne nadal pozostają klasery. Z jakiej przyczyny? Głównie dlatego, że pozwalają w prosty sposób układać monety danego rodzaju. Należy pamiętać, że niektóre albumy na monety nie mają wewnątrz kart i należy kupować je osobno dobierając je do wielkości gromadzonych numizmatów lub banknotów. Swoboda dodawania i odłączania stron jest znacznym usprawnieniem przy segregowaniu okazów zgodnie z własnym uznaniem – można przenosić je między klaserami bez potrzeby wyciągania poszczególnych eksponatów, co minimalizuje niebezpieczeństwo rozdarcia banknotów lub zarysowania numizmatów. Prócz tego, mając niewielką kolekcję, w jednym albumie można ułożyć monety o przeróżnych rozmiarach, trzeba tylko zakupić karty z odpowiednimi dla nich kieszonkami. Kolejnym plusem klaserów na monety jest to, iż zwykle wyglądają jak albumy ze zdjęciami bądź książki, dzięki czemu bez trudu skryjemy je w domowej biblioteczce przez wzrokiem ewentualnego rabusia.

Klaser na monety pomieści bez trudu również monety w holderach

Specjaliści rekomendują, aby w plastikowych przegródkach klaserów chować powszechniejsze monety, które nie mają już stanu menniczego, bo nawet gruba powłoka z PCV nie gwarantuje numizmatom kompletnej osłony przed działaniem wilgoci oraz powietrza. Unikatowe monety w idealnym stanie czy też te wykonane z ze złota i srebra wypada wpierw zabezpieczyć poprzez umieszczenie w przezroczystym kapslu. Kapsel można później przechowywać w klaserze, jako że szereg producentów ma w ofercie karty do albumów, w które bez przeszkód można wsunąć monety zabezpieczone sztywnym, papierowym holderem czy też kapslem.

Nasze dane adresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]