Profesjonalne obuwie sportowe – dlaczego warto je posiadać?

buty sportowe

Regularny jogging, trening na siłowni czy uczestnictwo w grach zespołowych są argumentem, żeby odpowiednio zadbać o stopy. Tych aktywności nie należy na dłuższą metę podejmować się w zwykłych butach, dlatego tak ważne jest zaopatrzenie się w obuwie sportowe.

Funkcja obuwia sportowego – nie tylko komfort podczas ćwiczeń

Większość z ludzi kojarzy buty sportowe zwłaszcza z interesującą estetyką i komfortem ich użytkowania. Nie dostrzegamy ich specyficznych cech, jednakże podświadomie czujemy, iż stopy czują się w takim obuwiu dobrze. Z tej przyczyny obuwie sportowe notorycznie wykorzystujemy też w pracy, zwłaszcza, jeśli wykonujemy fach, w którym długo stoi się albo chodzi – spostrzegamy je na stopach pielęgniarek, nauczycieli oraz pracowników sklepów. Lecz w przypadku sportowców korzystanie z obuwia zaprojektowanego do uprawiania danego sportu pozwala im nie tylko uzyskiwać lepsze wyniki, ale też uchronić się przed ewentualnymi kontuzjami. Spody butów do tenisa są dostosowane do prześlizgiwania się po gliniastej i trawiastej nawierzchni kortów, buty koszykarskie chronią kostkę oraz goleń graczy od prawdopodobnych urazów w czasie skoków, korki piłkarskie zapewniają graczom przyczepność i umożliwiają natychmiastową zmianę pozycji zarówno na sztucznej, jak i naturalnej nawierzchni boiska, analogicznie jak obuwie do piłki ręcznej ułatwia bieganie po parkiecie. Obuwie sportowe jest zatem lokatą w lepsze wyniki sportowe oraz w zdrowie.

Nie zastępuj obuwia sportowego zwykłymi adidasami!

Jeżeli dla konkretnej dyscypliny sportowej produkuje się dedykowane buty, nie należy zastępować ich uniwersalnymi trampkami. Nawet tak prosta czynność jak jogging w nieodpowiednich butach z supermarketu w wielu przypadkach jest przyczyną poważnych konsekwencji zdrowotnych. Nie należy także oszczędzać na obuwiu sportowym – na ich wysoki koszt wpływają lata poświęcone przez firmy na badanie mechaniki danego sportu oraz opracowanie technologii produkcji takiego obuwia. Obuwie uszkodzone lub noszące mocne oznaki zużycia, powinno się jak najszybciej wymienić na nowe, dlatego że bez wątpienia nie spełnią ono już swoich zadań, co także może spowodować urazy podczas treningów.

Nasze dane adresowe:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]