Rodzaje butów do jazdy konnej

buty do jazdy konnej, buty jeździeckie

Jazda konna z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Oczywiście nie powinno to zadziwiać – zwłaszcza, jeżeli zauważa się spore zalety tej dziedziny sportu. Najważniejsze z nich to: polepszenie kondycji, rozwój wszystkich mięśni, a także trening właściwej postawy. Ponadto ma dobroczynnie oddziałuje na samopoczucie: wspiera zacieśnianie bliskich relacji, podnosi poczucie odpowiedzialności oraz niweluje stres. Jedak żeby całkowicie korzystać z pożytków jeździectwa, powinniśmy dobrze wybrać strój i buty jeździeckie. Na co zwrócić uwagę przy zakupie tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – zabezpieczenie całej albo części nogi

Wyróżnia się dwa podstawowe typy butów jeździeckich: oficerki i sztyblety. Te drugie są zdecydowanie krótsze, ponieważ sięgają zaledwie ponad kostkę. Oficerki to zaś buty niezmiernie wysokie, sięgające ponad kolano. W związku z tym zapewniają osłonę całej nodze, zmniejszając ryzyko powstawania zadrapań czy sińców. Sztyblety są znacznie tańsze, niemniej jednak kupując je należy pamiętać o tym, aby wyposażyć się też w osłonę na nogi – sztylpy ewentualnie czapsy.

Z czego wytwarza się buty do jazdy konnej?

W czasie zakupów butów jeździeckich, koniecznie zwróćmy uwagę na materiał, z jakiego zostały one wykonane. W sklepach dostępne jest obuwie uszyte ze skóry i jej rozmaitych imitacji. Te pierwsze są zdecydowanie droższe, mimo to warto się na nie zdecydować z uwagi na większą trwałość i umiejętność dostosowania się buta do konturu stopy jeźdźca. Rekomendowane są w szczególności buty ze skóry cielęcej, która jest miękka i błyskawicznie przybiera oczekiwany kształt. Skóra bydlęca pod tym względem prezentuje się nieznacznie gorzej, niemniej jednak jej walorem jest niska cena.

Nasze dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]