Rynny plastikowe czy metalowe – które wybrać?

Rynny plastikowe czy metalowe – które wybrać?

W tym miejscu kupisz orynnowanie dachu

Systemy dachowe składają się z wielu modułów. Pośród tych, które mają najważniejsze znaczenie z punktu widzenia ich trwałości i komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono umożliwia wydajne odprowadzenie wody opadowej i tym samym uniknięcie wielu komplikacji związanych z jej gromadzeniem się. Nie powinniśmy więc bagatelizować doboru prawidłowych modułów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zadanie trudne i wymagające specjalistycznej wiedzy oraz umiejętności – tak samo jak montaż systemów rynnowych. Co więc powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie zadanie pełnią takie systemy? Z jakich elementów są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Orynnowanie dachu – z jakich części jest tworzone?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z licznych pomniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z przeróżnego kształtu rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa deszczówka opadająca z dachu, składają się na nie też rynny pionowe oraz elementy znajdujące się na poziomie gruntu bądź pod nim, których funkcją jest odprowadzenie wody do systemu kanalizacji. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na kątach budynku – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową to sztucer z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie różnych zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a później do ścieków.

Rynny metalowe, plastikowe albo PCV – co zamontować?

W ofercie hurtowników znajdziemy systemy rynnowe wykonane z różnych materiałów – m. in z metalu lub tworzyw sztucznych. Które z nich będą odpowiednie? To zależy od specyfiki obiektu budowlanego i tego, w jakim stopniu jest on wystawiony na opady. Decyzję o doborze konkretnego systemu rynien powinno się więc skonsultować z fachowcem.

Nasze dane adresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08