Skład i działanie środków do dezynfekcji powierzchni

Skład i działanie środków do dezynfekcji powierzchni

Kup środki dezynfekcyjne stosowane w szpitalach na verdeavis.pl

Specjalistyczne środki do dezynfekcji powierzchni pozwalają utrzymać czystość rozmaitych powierzchni. Jak działają i gdzie są wykorzystywane? Czemu należy się w nie wyposażyć?

Środki odkażające – działanie i ich zawartość

Dostępne w sprzedaży środki dezynfekujące mają na celu odkażanie oraz mycie powierzchni i narzędzi. Dzięki nim możliwa jest likwidacja szkodliwych czynników mogących transferować zakażenia krzyżowe lub działać negatywnie na zdrowie człowieka. Specjalistyczne preparaty są wzbogacone o składniki eliminujące mikroorganizmy oraz bakterie. W składzie środków do dezynfekcji zazwyczaj znajdziemy aldehydy, alkohol, chlor, czterorzędowe związki amonowe, kwas nadoctowy, poliaminy, nadtlenek wodoru, a także sporo innych komponentów. Do szczególnie często używanych preparatów należą płyny w sprayu, chusteczki do dezynfekcji, żele oraz oleje (np. do przyrządów chirurgicznych).

Środki do dezynfekcji powierzchni – przeznaczenie

Środki odkażające wykorzystywane są zawsze tam, gdzie wymagane jest zachowanie sterylnej czystości – w placówkach gastronomicznych, medycznych, na stołówkach, w kuchniach czy laboratoriach. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do sterylizowania podłóg, toalet, urządzeń sanitarnych, blatów, znajdują też zastosowanie przy myciu krajalnic, sztućców, maszynek do mięsa, blenderów oraz innych maszyn czy przedmiotów. Kluczowe jest dopasowanie odpowiedniego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt intensywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Należy zachować ostrożność w szczególności w przypadku nawierzchni ceramicznych – pisuarów, muszli klozetowych czy umywalek.

Nasze dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]