Sklep z roletami – wybierz coś dla swojego domu

Sklep z roletami – wybierz coś dla swojego domu

W przeciwieństwie do mieszkańców Skandynawii, w Polsce przyzwyczailiśmy się do przesłaniania okien. Tak dbamy o naszą prywatność, ale również pomaga to decydować o ilości światła wpadających do pomieszczeń. Tradycyjnie do zakrywania okien korzystamy z zasłon i firanek, jednak w ostatnich kilkunastu latach decydujemy się na wyposażenie okien w rolety wewnętrzne.

Jakie rolety wewnętrzne są dostępne w sklepach internetowych?

W sklepach internetowych i stacjonarnych dostępny jest szeroki wybór różnych rodzajów rolet: zaciemniających, rzymskich, okiennych lub ściennych. W większości z nich kupimy także wszelkie niezbędne dodatki, czyli wsporniki ścienne i sufitowe, rozety, karnisze metalowe oraz kółka z żabkami. W jednym miejscu możemy skompletować cały zestaw niezbędny do założenia rolet. A to, jakie rolety wybierzemy, będzie już zależało od naszych potrzeb. Miejmy jednak na uwadze, by robić przemyślane zakupy. Na przykład, rolety rzymskie ładnie prezentują się na niedużych oknach, jednak nie poleca się ich alergikom. Na takich roletach dość łatwo zbiera się kurz, ponieważ produkowane są one z tkanin zasłonowych i firanowych.

Rolety dzień i noc – promienie słoneczne pod Twoją kontrolą

Do kontroli nad ilością światła do pokoju posłużą rolety dzień i noc. Sprawdzą się praktycznie we wszystkich pomieszczeniach: w salonie, pokoju dziecięcym, biurze, a nawet w łazience. Te rolety mają przemienny splot wstęg zaciemniający i transparentnych. Dzięki wielu możliwościom ich ułożenia względem siebie pozwala na regulację natężenia światła, które będzie przez nie przenikać. Co ciekawe, regulacja ma miejsce bez potrzeby podnoszenia i opuszczania rolet! Z kolei rozpowszechnione rolety zaciemniające dają pełne zaciemnienie pomieszczenia, ponieważ zrobione są z tworzywa nieprzepuszczającego promieni słonecznych. Rolety zaciemniające sprawdzą się szczególnie w sypialni.

Rolety na wymiar – o czym pamiętać

Okna nie zawsze mają standardowe wymiary i często zdarza się, że rolety o wymiarach sprzedawanych przez producenta nie będą do nich pasować. W takim przypadku pozostaje nam zamówić rolety na wymiar. Pamiętajmy jednak o tym, żeby właściwie obliczyć rozmiar okien, ponieważ niewłaściwie dobrane rolety nie spełnią swojej funkcji i będą wyglądać nieestetycznie. Jeśli zatem nie mamy doświadczenia lub nie potrafimy obliczyć wymiarów rolet, wezwijmy na pomoc profesjonalistę.