Środki do ochrony drewna przed dzeszczem i słońcem

Środki do ochrony drewna przed dzeszczem i słońcem

Zamów środki do impregnacji drewna na verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/pielegnacja-drewna.html

Środki do konserwacji drewna to produkty stosowane zarówno do mebli znajdujących się wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i z jakiej przyczyny warto zabezpieczyć nimi drewniane meble?

Środki do impregnacji drewna – zastosowanie

Drewno jest materiałem nadającym wnętrzu przytulny charakter. To surowiec często stosowany do produkcji mebli i elementów wykończeniowych (podłogi, balustrady, okładziny na schody). Dostępne na rynku środki do impregnacji drewna chronią surowy surowiec przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych – wilgoci czy promieniowania UV, dzięki czemu meble utrzymują się w nienaruszonym stanie przez wiele lat. Znakomite rezultaty zapewnia woskowanie i olejowanie drewna, a imponujące efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie dwie czynności pozwalają na osiągnięcie interesujących efektów kolorystycznych – np. odpowiednie wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji podłóg drewnianych oraz mebli

Dostępne w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niskiej zawartości lotnych związków organicznych. Konserwuje się nimi huśtawki, deskę tarasową, meble ogrodowe oraz mnóstwo innych elementów. Z kolei środki wykorzystywane do pielęgnacji i impregnowania podłóg nadają im wspaniały połysk, co bez wątpienia podnosi walory estetyczne desek. Perfekcyjnie dobrane składniki znajdujące się w impregnatach sprawiają, że parkiet jest znacznie bardziej odporny na eksploatację i uszkodzenia. Należy jednak pamiętać, iż drewniane parkiety muszą być pielęgnowane w odpowiedni sposób – myte przy pomocy środków na bazie wosków i olejów.

Nasze dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]