Toczki i kaski jeździeckie – z czego są wykonane?

Toczki i kaski jeździeckie – z czego są wykonane?

Jeśli szukasz kasków jeździeckich, koniecznie wejdź na horse-trade.pl

Jazda konna jest jedną z tych dyscyplin sportu, gdzie ryzyko upadków jest dość duże. A te, ze względu znaczną wysokość oraz prędkość, mogą być naprawdę groźne. Na urazy podatna jest w szczególności głowa dżokeja, która obligatoryjnie powinna być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla entuzjastów jazdy konnej można nabyć 2 rodzaje ochrony na głowę – toczki oraz kaski jeździeckie. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? Co należy wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Toczki czy kaski jeździeckie? Co wybrać?

Zwykła, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim okryciem głowy. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest na ogół wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie gwarantuje jednak tak solidnej protekcji jak kask, przez co rekomendowany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej wypada kask jeździecki, używany przez wyczynowych sportowców, który ma certyfikaty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najważniejszą kwestią przy zakupie kasków jeździeckich jest bezpieczeństwo. Kask musi posiadać stosowne certyfikaty, a także być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca bądź pozwalać na regulację rozmiaru. Do kasku wskazane jest dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego przenoszenie i ustrzeże od zabrudzeń. Wybierając kask jeździecki nie należy też iść na kompromis. Tym samym, jeśli w naszym mieście nie znaleźliśmy pasującego nam modelu, można kupić go w sklepie internetowym.

Nasze dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]