Worki spożywcze i na pojemniki euro – z czego są wytwarzane?

worki foliowe, worki na pojemniki

Folia z polietylenu to materiał, bez którego obecne życie byłoby całkiem inne. Wytwarza się z niej zarówno worki wykorzystywane w domach, jak i produkty foliowe, których używa się m.in. w branży spożywczej.

Worki foliowe z polietylenu – właściwości i zastosowanie tego surowca

Polimer etenu, a potocznie polietylen, używany jest często w produkcji przemysłowej. Najbardziej rozpowszechniona jego postać to przypuszczalnie worki na śmieci. Do ich wytwarzania stosuje się zarówno polietylen o znacznej gęstości (w skrócie HDPE), jak i polimer etenu niskiej gęstości (LDPE). HDPE charakteryzuje się lepszą wytrzymałością mechaniczną oraz posiada wyższą temperaturę topnienia, lecz jest mniej przezroczysty. Z folii tego typu wykonuje się między innymi mocne worki na odpady. Natomiast LDPE jest bezwonny, transparentny oraz dość miękki, a dzięki temu nadzwyczaj giętki. Nie jest tak odporny na wysokie temperatury, za to w tych niskich zachowuje swoją giętkość. Jest to przydatne w sektorze spożywczym, przede wszystkim tam, w których przechowuje i transportuje się zamrożone artykuły, np. w przetwórstwie mięsnym. Na potrzeby branży spożywczej z LDPE produkuje się worki foliowe E2, które pasują do pojemników o wielu pojemnościach. Co ważne, worki do tego przeznaczone powinny uzyskać atesty dopuszczające je do kontaktu z produktami żywnościowymi.

Peleryny dla fryzjerów oraz inne produkty foliowe

Z polimeru etenu wytwarza się też masę innych produktów dla rozmaitych branż przemysłu. To np. wszelkiego typu opakowania, przezroczysta folia pakunkowa, rury, a nawet żagle i mocne żyłki. Jest to również materiał, z którego krajowy producent odzieży ochronnej, firma Global Food Hygiene, zaprojektował jednorazowe, antystatyczne i przezroczyste peleryny dla branży fryzjerskiej. Peleryny wytwarzane są z LDPE w dwóch rozmiarach i w pięciu barwach, a pakowane są w formie poręcznej rolki ze zrywkąpasującej do dozowników.

Nasze dane adresowe:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]